Karlík a továrna na čokoládu

30. července 2008 v 1:13 | Darkened |  Filmy a osobnosti
Málokdy se mi stane, že mě nějaký film vážně zaujme a osloví, protože filmová studia chrlí jedno céčko za druhým, občas ze sebe vydáví i nějaký to béčko, aby se neřeklo. Nedávno z něj ale vyšlo něco moc zajímavýho, co za čas strávený u televize vážně stojí, a to Karlíka a továrnu na čokoládu, i když je to remake.

Willy Wonka, majitel továrny na čokoládu, je nucen svoji živnost zavřít, protože někdo prozradil tajemství na výrobu čokolády, a továrnu to přivedlo na mizinu. Pan Wonka se vydá, ač je to neuvěřitelné do…džungle. Hledá tu nové chutě, ale místo toho narazí na národ malinkých lidiček, kteří přímo zbožňují kakaové boby. Domluví se s nimi, že budou pracovat u něho v továrně a výroba je opět obnovena. Problém nastává ve chvíli, kdy…chvilka napětí…objeví ve své hlavě první šedivý vlas. Uvědomí si, že tu nebude věčně a někdo se musí postarat o jeho továrnu. Proto umístí do pěti čokolád zlaté kupony. Jejich majitelé se budou moci podívat do továrny, od znovuotevření všem lidským očím uzavřené. Na jednoho z výherců čeká překvapení v podobě dědictví továrny na čokoládu. Ze všech líbezných dětiček se vykloubou solidní smradi, kteří uváznou v nástrahách továrny (HEHEHE - zlověstný smích) až na Karlíka, který je milej, hodnej a nepřirozeně rozumnej, ale na to si člověk holt musí zvyknout, protože takový zázračný dítka bejvají v americkejch filmech pořád. Nakonec se mu povede usmířit Willyho Wonku s otcem, kterého už 30 let neviděl, protože utekl z domova, když mu jeho otec-zubař zakazoval jíst lízátka, čokoládu a cukrátka, a tak se synáček sbalil, a odešel do cukrářských metropolí. =)
Tenhle filmík vážně stojí za čas strávenej zíráním do kouzelný bedýnky, hlavně díky fantastickejm interiérům továrny, dokonalejm spratkům a vymazlený imagi Johna Deppa alias Willyho Wonky. Třesky plesky! (Jedna z jeho božích hlášek.=))
'Everything in the room is eatable, even I'm eatable, but that's called cannibalism.' Johnny Deep as Willie Wonka
Trailery - stará verze (vlevo) a nová přepracovaná verze(vpravo).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké dítě se vám nejvíc podobá?

hodný Karlík 22.2% (4)
ctižádostivá Violet 16.7% (3)
otylý Augustus 16.7% (3)
rozmazlená Veruca 11.1% (2)
přechytřelý Mike 11.1% (2)
malý Willy Wonka 22.2% (4)

Komentáře

1 machina machina | Web | 30. července 2008 v 1:24 | Reagovat

Máš pravdu, nejlepší film století! :)

2 MiSh_MaSh* MiSh_MaSh* | Web | 30. července 2008 v 2:07 | Reagovat

besT...tak jako sk0r0 vsechny od Burtona

3 Leena Leena | Web | 4. srpna 2008 v 20:38 | Reagovat

Johnnymu neodpírám jeho fantastické herecké umění, v Timově případě souhlasím s označením jednoho ze skvostných režisérů, ale z nějakého důvodu mě tenhle film nebavil. Nechytl mě a nepřipoutal k obrazovce, bohužel... I když po tvém nadšení přemýšlím, že si ho pustím ještě jednou:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama