Haggis

22. září 2007 v 16:37 | Darkened |  Referáty
HAGGIS
Haggis je tradiční skotské jídlo. Je připravováno z ovčích jater, ledvin a srdce smíchných s lojem, cibulí, kořením, solí a ovesnými vločkami. Podle originálního receptu se vaří po dobu jedné hodiny ve vodě v ovčím žaludku.). Existuje mnoho receptů, jak haggis připravit. Existuj dokonce i vegetariánská verze. Haggis se podává se šťouchanými brambory a rozmačkaným tuřínem, k pití je servírována skotská whiskey.
Nejčastější a nejpravděpodobnější teorií o původu tohoto jídla je, že když v minulosti obyvatelé z horských oblastí z nějakého důvodu cestovali, potřebovali s sebou jídlo a sáhli po tom, co měli doma, což byly obvykle ovce. V ovčím žaludku se jídlo vaří, protože je pevný, což bylo výhodou při přenosu.
Haggis se servíruje každý rok během dvou skotských slavností. První je svátek sv. Ondřeje, patrona Skotska. Slaví se 30. listopadu. Druhý se nazývá Burns´ supper, slaví se 25. ledna, kdy si lidé připomínají narození skotského básníka Roberta Burnse. Během tohoto večera je recitována jeo báseň Adress to Haggis.
V dnešní době se haggis dá sehnat také ve skotských supermarketech, někdy vyrobené z prasat.
Když se Skota zeptáte, co je to haggis, odpoví vám nejspíš, že je to skotské stvoření, které žije v kopcích a má na jedné straně nohy delší než na druhé. To znamená, že může dobře běhat kolem kopce, ale když se otočí a chce běžet na druhou stranu, je velmi pomalé, takže se dá dobře chytit, a někdy se dokonce skutálí k úpatí kopce, kde je Skotové sbírají.
Zdroje:
Zajímavosti:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlestrafe Charlestrafe | E-mail | Web | 23. září 2017 v 4:32 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Click here>>></a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama